Dom - wolnostojący, 551 m2, Cieszków

Dom - wolnostojący na sprzedaż, Cieszków

Cena: 2 554 000 PLN

4 633 PLN/m2

Marcin Kaczmarek
nr licencji: 3784
627381144, 601829510
marcin.kaczmarek@wgn.pl

Opis

Rezydencja, dawny budynek oficyny pałacowej, sprzedaż, pow. 3561 m2, okolice Milicza, okolice Wrocławia, województwo dolnośląskie.

Oferuję do sprzedaży budynek o charakterze rezydencjonalnym, który dawniej pełnił funkcję oficyny pałacowej, a obecnie pełni funkcję mieszkalną i usług turystycznych (pokoje hotelowe). Obiekt położony jest w okolicach Milicza (ca. 15 km), blisko drogi krajowej DK 15 oraz około 50 km od drogi ekspresowej S5.

Obiekt jest dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony z dachem dwuspadowym. Jest pozostałością wczesnobarokowego pałacu, który był architektoniczną perłą tego regionu, stąd okazały wygląd oficyny pałacowej, prezentującej się dziś jak mały dworek. Budynek został starannie wyremontowany, odświeżenia wymaga jedynie elewacja. Wymieniono wszystkie instalacje, pokrycie dachowe, a także stolarkę okienną i drzwiową, rynny i parapety.

Pomysłowe rozplanowanie pomieszczeń i umiejscowienie w budynku dwóch klatek schodowych sprawia, że nowy właściciel ma ogromne możliwości dostosowania rezydencji zarówno na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej (np. hotelu z gastronomią, ośrodka rehabilitacyjnego bądź terapeutycznego, domu seniora - jest przygotowana dokumentacja projektowa z 2016 roku) jak i okazałej rezydencji mieszkalnej.

Obiekt posiada dwa główne wejścia. Jedno mniejsze i drugie z okazałym portykiem. Pierwsze prowadzi do reprezentacyjnego holu z klatką schodową i marmurowymi schodami. Na parterze zlokalizowane są 4 pokoje mieszkalne z łazienkami. Na piętrze (poddaszu) jest 7 pokoi z łazienkami. W środkowej części budynku znajduje się okazały salon z kominkiem, z którego można przejść do drugiego holu z wyjściem na taras. W prawym skrzydle budynku na parterze znajduje się duża jadalnia z kuchnią i pomieszczenia gospodarcze. Nad nimi, na poddaszu, znajduje się
część mieszkalna, architektonicznie oddzielona od strefy przeznaczonej dla gości, która obejmuje dodatkowo dwa pokoje. Pierwszy pokój posiada antresolę i łazienkę, można z niego wyjść na przestronny taras z widokiem na zabytkowy park. Drugi pokój 40 metrowy jest wyposażony w aneks kuchenny i łazienkę.
W piwnicy budynku znajduje się kotłownia gazowa.

Atutem nieruchomości jest położenie na działce o powierzchni 0,3561 ha sąsiadującej z przepięknym parkiem zabytkowym postromantycznym parkiem pałacowym o powierzchni 4,67 ha, którego właścicielem jest Gmina. Park przeszedł rewitalizację, jest regularnie pielęgnowany, wytyczono w nim alejki, plac zabaw, przepięknie zagospodarowany staw płacony o powierzchni 0,6 ha.

Na terenie działki należącej do budynku rosną dwa 600-letnie cisy, które można podziwiać z tarasu. Całość jest ogrodzona, a nieruchomość monitorowana. Położenie ok. 200 m od głównej ulicy sprawia, że jest to miejsce zaciszne, a jednocześnie dobrze skomunikowane.
Kolejnym atutem nieruchomości jest usytuowanie na granicy województw: dolnośląskiego i wielkopolskiego w Dolinie Baryczy, stanowiącej największy park krajobrazowy w Polsce i największy kompleks stawów hodowlanych.

Szczegółowych informacji udzieli Państwu Marcin Kaczmarek,tel: 601 829 510, marcin.kaczmarek@wgn.pl.

Zapewniamy pełną obsługę i pomoc w doborze oraz uzyskaniu najkorzystniejszego kredytu hipotecznego na zakup bądź remont nieruchomości. Reprezentujemy markę WGN, która jest liderem na rynku nieruchomości, a dzięki ponad 20 letniemu doświadczeniu oferujemy najwyższą jakość usług. Dysponujemy szerokim zapleczem w postaci wiedzy i doświadczenia naszych agentów, pomocy prawnej oraz kompleksowej obsługi biura. Pozwala nam to zapewnić naszym klientom korzystne i bezpieczne transakcje. POSIADAMY CERTYFIKAT JAKOŚCI SJ EXPERT wydany przez Polską Federację Rynku Nieruchomości. Gwarantuję pełne zaangażowanie przy współpracy z Państwem. Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego
Dzwoniąc pytaj o numer 91480020 systemu inetWGN

Szczegóły

Numer oferty 9148
Typ oferty Dom - wolnostojący
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 2 554 000 PLN
Cena za m2 4 633 PLN
Piętro Parter
Powierzchnia 551 m2
Powierzchnia działki 3 561 m2
Miejscowość Cieszków
Województwo Dolnośląskie
Ulica/Osiedle Okolice Milicza
Powiat milicki
Gmina Cieszków
Media gaz
Przeznaczenie mieszkalny
Ogrzewanie CO węglowe, kominek
Dojazd asfaltowy
Stan wykończenia wysoki standard
Materiał cegła